آموزش افکت تغییر شکل در فلش  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 5 مهر‌ماه سال 1391 در ساعت 08:44 ب.ظ

در این آموزش به شما نشان خواهیم داد چگونه بدون استفاده از action script code تصویر تبدیل شونده ی مدرن ایجاد کنید. شما می توانید با کمک چند تکنیک و ترفند ساده این تصویر را در برنامه ی فلش خلق کنید.


مرحله1

ابتدا تصاویر مورد نظر را انتخاب نمایید که ما در این آموزش از تصاویر زیر استفاده نموده ایم.
افکت تغییر شکلتغییر شکل در فلش

مرحله2

 یک فایل جدید فلش باز کنید. کلید Ctrl+J را نگه دارید (Document Properties)، عرض صفحه کار را روی 400 پیکسل و طول آن را روی 250 پیکسل تنظیم کنید. یک رنگ را به عنوان رنگ پس زمینه انتخاب کنید. سرعت نمایش فیلم (frame rate) را هم روی مقدار 33 تنظیم نمایید و روی ok کلیک کنید.
تنظیم سرعت نمایش فیلم


مرحله3

 سپس به File > Import > Import to Library بروید و عکس هایی که در مرحله اول ذخیره کردید را به flash library یا کتابخانه فلش (کلید Ctrl+L) وارد کنید، ابزار(Selection (V را انتخاب کنید و عکس 2 را از flash library به محیط طراحی منتقل کنید. در حالیکه picture 2 هنوز در حالت انتخاب است، به پنلAlign 
رفته (Ctrl+K) و مراحل زیر را انجام دهید:

 1- مطمئن شوید که کلید Align/Distribute to Stage فعال است،
 2- روی کلید Align horizontal center کلیک کنید و
 3- روی کلید Align vertical center کلیک کنید.
Align کردن در فلش


مرحله4

 در حالیکه عکس هنوز در حالت انتخاب قرر دارد، کلید F8 را بزنید تا آن را به یک کلیپ ویدئویی (Movie Clip Symbol) تبدیل کند.
تبدیل به Movie Clip Symbol


مرحله5

 حالا روی فریم 15 و 30 و 40 کلیک کنید و هربار کلید F6 را بزنید. در حالیکه هنوز روی فریم 40 قرار دارید، ابزار(Selection (V را انتخاب کنید و روی عکس یک بار کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس به پنل Properties بروید (Ctrl+F3) و روی تب Filters که در سمت چپ قرار دارد کنید. روی آیکن + کلیک و فیلتر Blur را انتخاب نمایید و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
تنظیمات فیلتر


مرحله6

کلید Properties را انتخاب کنید. در سمت راست Color menu را خواهید دید. گزینه Alpha را انتخاب کنید و مقدار آن را به 0% کاهش دهید.
تنظیمات آلفا در فلش


مرحله7

روی قسمت خاکستری  timeline ( نوار زمان ) و بین فریم 1تا 15 و فریم 30 تا 40 کلیک راست کرده و گزینه Create Shape Tween را از منوی ظاهر شده انتخاب نمایید.
Create Shape Tween


مرحله8
حالا روی فریم 50 کلیک کرده و کلید F5 را بزنید.

مرحله9
لایه فعلی را  picture 2 نام گذاری کنید ( روی نام لایه (Layer 1) دوبار کلیک کنید، نام مورد نظر را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید ).

مرحله10
در بالای لایه 2 یک لایه جدید ایجاد کنید  و نام آن را picture 1 بگذارید.

مرحله11
حالا روی فریم 40 از لایه picture 1 کلیک کرده، کلید F6 را بزنید. در حالیکه روی فریم 40 قرار دارید، picture 1 را از flash library به flash stage منتقل کنید و مجددا مرحله 3 و 4 را انجام دهید.

مرحله12
حالا روی فریم های 40، 50، 70 و 80 کلیک کنید و کلید F6  را بزنید.

مرحله13
در حالیکه هنوز روی فریم 80 قرار دارید، ابزار (Selection (V را انتخاب کنید، یک بار روی عکس کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس به پنل Properties بروید (Ctrl+F3). در سمت راست، منوی  رنگ (Color menu)را خواهید دید، حال Advanced را از داخل آن انتخاب کنید، روی کلید Settings کلیک و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
اعمال تنظیمات به انیمیشن


مرحله14

حالا به فریم 40 برگردید، ابزار Selection را انتخاب کنید و عکس را انتخاب نمایید، سپس به پنل Properties  رفته و Filters را انتخاب کنید. حالا روی آیکن + کلیک کنید و فیلتر Blur را انتخاب کرده و تنظیمات زیر را اعمال کنید:
تنظیمات فیلتر Blur


مرحله15

روی قسمت خاکستری timeline، بین فریم های 40 و 50 و فریم های 70 و 80 کلیک راست کرده و گزینه Create Motion Tween را از منو انتخاب کنید.
Create Motion Tween


این مرحله نهایی آموزش بود. امتحان کنید و لذت ببرید.

منبع:
http://persiangfx.com/fa/tutorials/flash/effects/transforming-picture-effect/