ایجاد افکت روی عکس در فلش - قسمت اول  چاپ

تاریخ : جمعه 7 مهر‌ماه سال 1391 در ساعت 11:31 ب.ظ

در این آموزش به شما نشان داده خواهد شد چطور با استفاده از ماسک، نکات و ریزه کاری خاص فلش افکت تصویری مدرن ایجاد کنید. شما نمی توانید از کد action script برای ماسک کردن در این آموزش استفاده کنید. این افکت بسیار جذاب است و در عین حال بسیار آسان می باشد.مرحله1

یک فایل فلش جدید ایجاد کنید. کلیدهای Ctrl+J را بر روی صفحه کلید فشار دهید (Document Properties) و ابعاد فایلتان را به اندازه ی ابعادی عکسی که  برای این مثال استفاده خواهید کرد قرار تنظیم کنید، هر رنگی را می توانید بعنوان پس زمینه انتخاب کنید. سرعت فرم در فیلم  را 28 قرار دهید و روی ok کلیک کنید.

مرحله2

به مسیر File > Import to Stage بروید یا کلیدهای (Ctrl+R) را بزنید و هر عکس را وارد یک صفحه فلش کنید.

مرحله 3

همچنانکه عکس هنوز در حالت انتخاب قرار دارد، به پنل Align بروید (Ctrl+K) و دستورات زیر را انجام دهید:
1. مطمئن شوید دکمه ی  Align/Distribute to Stage  روشن است.
2. روی دکمه Align horizontal center کلیک کنید.
3. روی دکمه Align vertical center کلیک نمایید.
Align کردن عکس


مرحله4

بعد از آن، در حالیکه عکس هنوز انتخاب شده است، کلید F8 را فشار دهید (تبدیل کردن نماد) این کار عکس را به یک Movie Clip Symbol تبدیل می کند.
Symbol کردن عکس


مرحله 5

با استفاده از ابزار(Selection (V روی کلیپ ویدئویی دوبار کلیک کنید. شما حالا باید درون کلیپ ویدئویی(عکس) باشید .
ابزار Selection


مرحله6

در حالیکه عکس هنوز انتخاب شده است، دوباره کلید F8 را فشار دهید (تبدیل کردن به نماد) این عکس را به نماد گرافیک یا Graphic Symbol تبدیل کنید .
تبدیل کردن به نماد در فلش


مرحله7

پس از آن روی فریم 25 کلیک کنید و کلید F6 را فشار دهید .


مرحله8

سپس، به فریم اول برگردید. ابزار(Selection (V را برداشته و یک بار روی عکس انتخاب شده کلیک کنید. پس از انجام این کار به پنل(Properties (Ctrl+F3 در پایین صفحه بروید. در سمت راست صفحه شما منوی Color را خواهید دید. Alpha را در آن انتخاب کنید و آن را تا به  0 % کاهش دهید. تصویر زیر را مشاهده کنید.
تنظیم Alpha در فلش


مرحله9

روی قسمتی از ناحیه خاکستری نوار زمان، بین 2 فریم کلیدی کلیک راست کرده و گزینه ی Create Motion Tween را از آن منوی ظاهر شده انتخاب کنید. به تصویر زیر توجه کنید.
Create Motion Tween


مرحله10

یک لایه جدید در زیر لایه 1 ایجاد کنید (layer 2). بعد از آن، به فریم اول مربوط به لایه 1 برگردید و کلید Ctrl+C (کپی) را فشار دهید، سپس،  فریم اول از لایه 2 را انتخاب کنید و کلیدهای Ctrl+Shift+V را فشار دهید.

ادامه دارد...


منبع:
http://persiangfx.com/fa/tutorials/flash/effects/advanced-photo-effect/