ایجاد افکت روی عکس در فلش - قسمت دوم  چاپ

تاریخ : شنبه 8 مهر‌ماه سال 1391 در ساعت 09:44 ب.ظ

مرحله11

در حالیکه عکس هنوز انتخاب شده است، ابزار (Free Transform (Q را برداشته و کمی عکس را بزرگ کنید.


مرحله12

پس از آن، فریم 25 را انتخاب کرده و دوباره کلید F6 را فشار دهید. در همچنانکه هنوز در فرم 25 قرار دارید، دوباره ابزار(Selection (V را برداشته و یکبار روی عکس انتخاب شده کلیک کنید، سپس به پنل (Properties (Ctrl+F3 که در پایین صفحه قرار دارد بروید. درسمت راست صفحه منوی Color را خواهید دید، حالا Alpha را انتخاب کنید و آن را پایین به 100 % تغییر دهید.


مرحله13

روی قسمتی از ناحیه خاکستری نوار زمان، بین 2 فریم کلیدی که روی نوار زمان قرار دارند کلیک راست کرده و گزینه ی Create Motion Tween را از آن منوی ظاهر شده انتخاب کنید. به تصویر زیر توجه کنید.

Create Motion Tween

مرحله14

پس از آن، یک لایه جدید ایجاد کنید و آن را mask بنامید.


مرحله15

ابتدا لایه mask و پس از آن ابزار (Rectangle (R را انتخاب کنید. برای رنگ Stroke روی آیکن none کلیک کنید و برای رنگ Fill رنگ را مورد نظر خود را انتخاب، سپس 5 مستطیل رسم کرده و آن ها را در محل هایی مانند آنچه در تصویر زیر نشان داده شده قرار دهید.
ماسک کردن

رسم شکل


در حالیکه هنوز مستطیل انتخاب شده است، کلید F8 را فشار دهید تا آن مستطیل را به یک نماد یا Graphic Symbol تبدیل کند. به تصویر زیر توجه کنید.
تبدیل به نماد


مرحله16

پس از آن بر روی فریم 25 کلیک کنید و کلید F6 را فشار دهید. در صورتیکه هنوز در فریم 25 هستید، ابزار (Free Transform (Q را برداشته کلید Shift را نگه دارید و مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید عمل نمایید:
تغییر سایز عکس


مرحله17

 روی قسمتی از ناحیه خاکستری نوار زمان، بین 2 فریم کلیدی که روی نوار زمان قرار دارند کلیک راست کرده و گزینه ی Create Motion Tween را از آن منوی ظاهر شده انتخاب کنید. به تصویر زیر توجه کنید.


مرحله18

لایه mask را انتخاب کرده، روی آن کلیک راست کنید و گزینه Mask را انتخاب کنید تا لایه تبدیل به ماسک شود. به تصویر زیر توجه کنید.
ایجاد ماسک

کار ما به پایان رسید!
فیلمتان را امتحان کنید و لذت ببرید!

منبع:
http://persiangfx.com/fa/tutorials/flash/effects/advanced-photo-effect/