دیپلم گرافیک رایانه  چاپ

تاریخ : دوشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1391 در ساعت 12:21 ب.ظ
مرکز مهارت آموزی خردمندان مبتکر برتر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان برگزار کننده ی دوره های مهارت گرافیک رایانه این امکان را برای علاقه مندان فراهم آورده که با حداقل هزینه ممکن و به بهترین نحو مهارت لازمه ی خود را جهت اخذ دیپلم رسمی کسب نمایند. در این زمینه بجهت عدم سوء برداشت های احتمالی اشاره به نکاتی چند از رویه مرکز مهارت آموزی، مهم و حیاتی خواهد بود:

۱- وبسایت و کادر فنی ایده کام به عنوان تنها مجری امور تدریس، طراحی و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری مرکز مهارت آموزی خردمندان مبتکر برتر، تنها، معرف و پشتیبان شما در امور اخذ مهارت بوده و وابستگی و مسئولیت دیگری در این زمینه ندارد. لذا تمامی امور ثبت نام، انجام امور اداری مربوطه و تمامی مراحل دریافت مدارک توسط و در محیط اداری مرکز مهارت آموزی خردمندان مبتکر برتر انجام خواهد پذیرفت.


۲- اخذ مهارت گرافیک رایانه به هیچ عنوان به معنای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش نخواهد بود. رشته های مهارتی و متعاقبا مدارک مهارتی موجود که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت جویندگان مدارک تحصیلی در نظر گرفته شده است، مکمل دروس عمومی ای هستند که باید در مدارس تحت نظارت وزارت آموزش و پروش با موفقیت گذرانده شوند. به این صورت که متقاضیان با گذراندن ۵۶ واحد درسی در مدارس و یا تطبیق واحدهای گذرانده شده (در صورت گذراندن بخشی یا تمامی این واحد ها) می توانند با اخد مدارک مهارت به ارزش ۴۲٫۵ واحد درسی و تلفیق این واحد ها با واحد های درسی عمومی (جمعاً ۹۸٫۵ واحد درسی) دیپلم خود را اخذ بفرمایند. دوستانی که واحدهای عمومی باقیمانده دارند در صورت امکان خودشان اقدام خواهند کرد و در صورت نیاز چندین مدرسه به آنها معرفی خواهد شد که در صورت تمایل می توانند واحد های عمومی خود را در آنجا سپری کنند.


۳- تمامی مراحل مذکور کاملاً قانونی سپری شده و به هیچ عنوان به این صورت نخواهد بود که مرکز در قبال مبلغ پرداختی متقاضی، مدرکی آنی به آنها تحویل خواهد داد! البته این به آن معنا نیست که هیچگونه مساعدتی با متقاضیان گرامی جهت اخذ مدرک نخواهد شد بلکه به این معناست که تمامی مراحل کاملاً قانونی و طبق روال اداری خود انجام خواهد پذیرفت. در جای خود به عزیزان متقاضی که اغلب قشر پا به سن گذاشته و شاغل کشورمان هستند کمک های لازم جهت سهولت در کسب مدارک خواهد شد.


۴- تمامی مراحل کسب مدرک اعم از برگزاری کلاس ها، تاریخ آزمون، تاریخ ارسال مدارک متقاضیان به وزارت ارشاد، اعلام نتایج آزمون و تحویل و ارائه مدارک طبق نظر و دستور مستقیم وزارت ارشاد خواهد بود و مرکز مهارت آموزی به هیچ عنوان دخل و تصرفی در اینگونه امور نداشته و نخواهد داشت. لذا عنایت و توجه کافی داشته باشید که هر گونه تأخیر و تعجیل احتمالی در روال اداری با نظر و صلاحدید وزارتخانه انجام می پذیرد. در همه حال تمامی مراکز مهارت آموزی مطیع و پیرو دستورات و الزامات قانونی وزارت ارشاد هستند.


۵- متقاضیان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری (۹ الی ۱۸) به مرکز مهارت آموزی واقع در ابتدای خیابان آزادی، نرسیده به جمالزاده جنوبی، پلاک ۳۸، طبقه دوم مراجعه فرموده و در صورت نیاز از مشاوره رایگان بهره مند گردند. همچنین جهت مشاوره تلفنی میتوانند با شماره های ۰۹۳۶۵۷۳۳۰۹۴ و ۰۹۱۹۹۳۰۸۴۶۷ تماس حاصل فرمایند.


۶- مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
الف- در صورت داشتن واحد های عمومی ۱۲ قطعه و در غیر اینصورت ۶ قطعه عکس جدید.
ب- کپی از صفحه اول شناسنامه، کارت ملی و مدرک سه ساله راهنمایی (سیکل).


۷- ثبت نام پیش رو برای متقاضیان عزیز ثبت نام بهمن ماه ۱۳۹۱ خواهد بود.


۸- عنایت به این نکته حیاتیست که تعرفه ی آموزشی مهارت گرافیک رایانه که تبیین شده ی اداره فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد، حدود ۱۳۰۰ ساعت آموزش در قالب ۵ واحد درسی (طراحی گرافیکی سیاه و سفید، طراحی گرافیکی رنگی، تایپ رایانه، کاربر رایانه و طراحی گرافیکی رایانه) خواهد بود. بطوریکه هیچ مرکز رسمی ای قادر به ارائه مهارت گرافیک رایانه به متقاضیان در کمتر از ۹ ماه نخواهد بود. لذا در صورتی که مشاهده کردید مرکزی ادعاهایی مبنی بر تحویل مدارک در ۶ ماه یا حتی ۳ ماه دارد، به یقین مطمئن باشید جایی از کار دارای مشکل است. به هیچ وجه هزینه و وقت خود را صرف مراکز غیر رسمی و غیر استاندارد نفرمایید.

امید است با عنایات پروردگار و برقراری تعاملی دوستانه و قانونی بتوانیم قدمی جهت ارتقای سطح علمی و تجربی مردمان عزیز کشورمان برداریم.


منبع:

http://idecom.ir/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87/طراحی کاتالوگ